De Ark van Meise: plantentuin in België, veilige haven voor bijna uitgestorven planten
Wist u dat Plantentuin Meise (een gemeente iets ten noorden van Brussel in Vlaams-Brabant) een project heeft opgezet om met uitsterven bedreigde planten te bewaren?

Welja, Meise gaat op de Bijbelse toer: wellicht kent u het verhaal van de ark van Noach, maar deed de Groene Ark tot vandaag geen belletje rinkelen. Tienduizenden planten zijn samengebracht in een nieuw complex in Plantentuin Meise, met het nobele doel een drastische achteruitgang van de biodiversiteit tegen te gaan.
De toekomst van deze planten ligt in de handen van drie stuks van elk en elke plant kan in optimale omstandigheden groeien, dankzij de recentste innovatieve technologieën. Of ze nu komen uit een droog klimaat of in natte omstandigheden gedijen, warm of koud, alles is mogelijk in dit 7.600 m² grote kassencomplex.
Vermeldenswaardig misschien is dat het, volgens de plantentuin, de enige plek ter wereld is waar bezoekers een blik achter de schermen kunnen werpen en zien welke wetenschappelijke pogingen gedaan worden om deze tienduizenden planten uit de hele wereld voor uitsterven te behoeden.