Vier medailles op EK berglopen
Belgische delegatie behaalt puike prestaties op EK berglopen masters.

De beste Europese atleten van 35 jaar en ouder namen deel aan het eerste EK berglopen masters op Sicilië.
Er stonden drie wedstrijden geprogrammeerd op de flanken van de vulkaan Etna, met vertrek in het dorpje Nicolosi: de Classic up & down (9 km), de Vertical run (3,6 km) en de Long distance (29 km).
De Belgische delegatie, bestaande uit Charlotte Cotton, Franz Tassin, Sébastien Mathia, Gaëtan Piette en Maxime Doyen, won in totaal vier medailles op dit event dat verschillende leeftijdsklassen van 35+’ers samenbracht.
In de Classic up & down eindigden de drie atleten van Excelsior, namelijk Maxime Doyen, Franz Tassin enGaëtan Piette, derde in de groepswedstrijd. Idem dito in de Vertical run, met een tweede keer brons in het landenklassement. In de Long distance werd het Belgische trio met Franz Tassin, Sébastien Mahia en Gaëtan Piette tweede in de groepswedstrijd.
Drievoudig Europees en tweevoudig wereldkampioene Charlotte Cotton haalde individueel een nieuwe titel binnen bij de 40+’ers door haar zege in de Vertical run.
Puike prestaties overeenkomstig de reputatie van België in de trailruns.