Red Dragons boeken historisch resultaat in wereldbeker

09/10/2025

De Red Dragons, het Belgische mannenvolleybalteam, zetten onlangs op het WK in Manila, op de Filipijnen, hun beste resultaat in een halve eeuw neer.

Tien dagen lang was de sfeer bij het puik van onze volleyballers uitstekend en hun prestaties waren navenant. Ze kwamen uit tegen de beste spelers ter wereld, waaronder regerend wereldkampioen Italië. België werd groepswinnaar, het won elke wedstrijd in drie sets, tegen Oekraïne, Algerije en, zoals gezegd, Italië. Het was het soort wedstrijd dat je trillend als een espeblad tegemoetziet en zelfs onze Dragons stonden versteld toen ze het gevreesde Italiaanse team in vijf sets versloegen.

Daarna klopte België Finland in de achtste finales. Het won elke set (25-21, 25-17, 25-21) en stootte door naar de kwartfinales, op zich al een epische prestatie. En wie anders dan Italië stond ons daar, belust op wraak, op te wachten? De uittredende en toekomstige wereldkampioenen speelden in die match beter dan onze landgenoten, maar weet dat wij apetrots zijn op ons Belgisch team.

Onze Dragons verlieten het toernooi enigszins ontgoocheld  (net als u), maar enthousiast en aangemoedigd door wat de toekomst in petto heeft. Prosit!