Belgische ultra-atleet Karel Sabbe slaat opnieuw toe
Karel Sabbe had zijn zinnen gezet op een nieuw uithoudingsrecord en geloof het of niet: het is hem alweer gelukt.

Als één van een select groepje liep hij ooit de beruchte Barkley Marathons uit, zette de snelst bekende tijd neer in de Pacific Crest Trail en hij werd zelfs vereerd met een naar hem genoemd pad.
Zijn meest recente krachttoer? Nieuw-Zeeland van noord naar zuid doorkruisen – besef goed dat dit 3.000 km is – in amper 31 dagen, 19 uur en 40 minuten. Lijkt dat ongelooflijk snel? Dat is het ook. Sabbe verpulverde het record met goed tweeënhalve week.
De Belg volgde het zogeheten Te Araroa-wandelpad. Nog een getal dat we niet onvermeld kunnen laten? 90.000 hoogtemeters. Da’s meer dan tien keer de Mount Everest of 600 keer de Zuidertoren in Brussel, het hoogste gebouw in België!
Niet kwaad, zeker niet voor een 35-jarige tandarts uit de buurt van Gent. Zijn loop was niet risicoloos, want Sabbe en zijn team werden aangevallen door twee wilde honden. Van een wilde prestatie gesproken.
We kijken reikhalzend uit naar Karel Sabbes volgende wapenfeit. Lang zullen we er vast niet op hoeven te wachten.