De Japanse tuin in Hasselt heeft dit jaar 25 kaarsjes mogen uitblazen. Met een oppervlakte van 2,5 hectare is het de grootste Japanse tuin in Europa en een van de grootste toeristische trekpleisters van de provincie Limburg.
De Japanse tuin is het resultaat van de vriendschapsband tussen Hasselt en de Japanse stad Itami. In 1985 werden ze ‘zustersteden’. Hasselt schonk een torenbeiaard aan Itami, dat op zijn beurt aan Hasselt voorstelde om een Japanse tuin aan te leggen. De werkzaamheden duurden 250 dagen. De tuin, gelegen vlak bij het park Kapermolen, ging op 20 november 1992 open voor het publiek.
Watervallen, vijvers met koivissen, een theehuis… de Japanse tuin doet zijn naam alle eer aan. Een ideale plek om wat Japanse cultuur op te snuiven, te bezinnen of gewoon rond te wandelen in een uniek decor. Regelmatig organiseert de tuin evenementen zoals theedemonstraties, kalligrafielessen of sakedegustaties.
Tijdens de winter is de Japanse tuin gesloten. U kunt hem opnieuw bezoeken vanaf 24 maart 2018. Meer info op http://visithasselt.be/nl/japanse-tuin.