Belgische kaas uitgeroepen tot 'beste ter wereld'

17/12/2025

Op het prestigieuze Concours International de Lyon werd een kaas uit Rumbeke (West-Vlaanderen) uitgeroepen tot de beste ter wereld in de categorie Gouda.

Een bekroning die de kaasmakerij ’t Groendal, gevestigd in Rumbeke aan de rand van Roeselare, allerminst had zien aankomen. Hoewel hun kazen in het verleden al verschillende prijzen wonnen, betekende hun deelname aan het gerenommeerde Concours International de Lyon in 2025 een uitzonderlijke erkenning.

Het is de belangrijkste wedstrijd binnen de Franse kaassector. In totaal namen maar liefst 2.200 kazen uit 23 verschillende landen deel. De kazen werden door 630 juryleden geproefd en geëvalueerd  op smaak, textuur, uitzicht en geur.

Uiteindelijk werd de kaas met de naam 'Ancienne Belgique' unaniem uitgeroepen tot beste Gouda ter wereld, met een perfecte score van 100 op 100.

Voor de liefhebbers: deze kaas op basis van koemelk rijpt tien maanden, wat zorgt voor een lichte kristallisatie en een aangenaam knapperig mondgevoel. Hoewel L’Ancienne Belgique een subtiel pittige smaak heeft, blijft hij tegelijk mooi romig en zacht om te proeven.

Een prachtige Belgische bekroning in hét land van de kaas!