Overslaan en naar de inhoud gaan
  • NL
  • EN
  • FR
Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.beLogo van de Belgische federale overheid
Back to the homepage
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  1. Home
  2. Internationaal
  3. Current Page:Top 500 Bars rekent Brusselse cocktailbar in de Marollen bij de beste ter wereld

Top 500 Bars rekent Brusselse cocktailbar in de Marollen bij de beste ter wereld

06/01/2026
De Brusselse Marollenwijk lokt de modale bezoeker traditioneel met haar gemoedelijke sfeer, de rommelmarkt op het Vossenplein, het monumentale Justitiepaleis, de Kapellekerk waar Pieter Bruegel de Oude mee wordt geassocieerd en het huis waar deze meesterschilder zou hebben gewoond. Nu heeft ze er een trekpleister bij: Plumette, een van ’s werelds beste cocktailbars.

© Pexels / energepic.com

Een vijftal steile geplaveide steegjes of trappenstraatjes verbinden de Hoogstraat en de Miniemenstraat in de volkse Brusselse Marollenwijk. In een daarvan, de Zwaardstraat, hanteren mixologen met veel passie, kunde en zwier hun shakers om de klanten de overheerlijke cocktails te bereiden die hun stijl typeren. Schuimwijn, perenpuree, gin, verse verbena, limoensap … noem maar op. Ingrediënten te over voor telkens nieuwe gegarandeerd onvergetelijke smaakervaringen.

Het stond in de sterren geschreven dat zoveel kwaliteit de aandacht zou trekken van experts, journalisten, influencers, beoordelingsplatformen, sociale media en andere kenners op het vlak van cocktails. Het resultaat is de opname in de wereldwijd erkende Top 500 Bars en een gestaag uitbreidende klantenkring. Het moet gezegd worden: eerder stond het Antwerpse Dogma ook al in de ranglijst. Daarvoor moet je heel wat in huis hebben!

Was het net iets té leuk in deze bloemige bar in de benedenstad, geen nood. Buiten gewoon de kasseien over en u rolt zo de glazen lift in die u gratis naar het Poelaertplein in de bovenstad hijst, vanwaar u uw weg kunt voortzetten.

Facebook Share Button X Share Button Linkedin Share Button Share by Email Button

RSS

Brussel

Linked Articles

Laurence VandeVyver schijft geschiedenis in het Belgische G-roeien

Een historische medaille voor de Red Panthers

Sarah Chaâri wint opnieuw de wereldtitel in het taekwondo

Twee jonge Belgische vrouwen worden vicewereldkampioen judo

Zilveren medaille voor Héloïse Doumont op het Europees kampioenschap sportklimmen

Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

www.diplomatie.belgium.be

FacebookXVimeoFlickr

  • Belgen
  • Wist u dat?
  • Evenementen
  • Foto's
  • Video's
  • Pers
  • Contacteer ons
  • Over deze site
  • Disclaimer
  • Bescherming persoonsgegevens
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheids- verklaring