Overslaan en naar de inhoud gaan
  • NL
  • EN
  • FR
Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.beLogo van de Belgische federale overheid
Back to the homepage
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  1. Home
  2. Internationaal
  3. Current Page:Naar een nieuwe artificiële-intelligentiecluster van Europees formaat

Naar een nieuwe artificiële-intelligentiecluster van Europees formaat

03/07/2025
In samenwerking met imec en Cenaero wil België een Europees speerpunt worden met een geavanceerde artificiële-intelligentie-infrastructuur.

© Pexels

De Europese Unie heeft een omvangrijk programma gelanceerd, InvestAI genoemd, om dynamische ecosytemen te ontwikkelen die innovatie, samenwerking en ontwikkeling op het vlak van artificiële intelligentie stimuleren.

In dat verband is België officieel kandidaat om een AI Factory (AIF) op te richten waar twee waarschijnlijke sites zouden samenwerken: Green Energy Park in het Vlaamse Zellik en Cenaero in Charleroi. Die laatste heeft al een ‘supercomputer’, een extreem krachtige computer dus, ontworpen voor complexe en massale berekeningen waarbij per seconde miljarden bewerkingen worden uitgevoerd.

Vanessa Matz, minister voor de Modernisering van de Overheid, belast met digitalisering: ‘AI is een even ingrijpende transitie als het internet 30 jaar geleden was. Als we controle willen houden over onze digitale toekomst, moeten we erin meestappen.’

Deze AIF is vooral bedoeld voor start-ups, kmo’s, onderzoeksinstellingen zoals universiteiten, maar ook grotere bedrijven zullen er gebruik van kunnen maken. Er worden ook belangrijke neveneffecten verwacht in domeinen als ruimtevaart, astronomie en defensie. Daarbij zou dit grote project moeten bijdragen ‘tot de digitale transformatie bij de overheid en de implementatie van AI in de federale overheidsdiensten’, aldus nog de minister.

Op die manier wordt de Belgische knowhow ten dienste gesteld van de technologieën van de toekomst.

 

Facebook Share Button X Share Button Linkedin Share Button Share by Email Button

RSS

IAEuropa

Linked Articles

De Leeuw van Waterloo blaast 200 kaarsjes uit!

Julie Allemand schrijft geschiedenis in het internationale basketbal

Van voorspellend onderhoud tot defensie: Belgische tech-unicorn verkent nieuwe markten

Nieuw sterk beveiligd onderzoekslaboratorium voor UCLouvain

Twee medailles voor België op het EK gravel

Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

www.diplomatie.belgium.be

FacebookXVimeoFlickr

  • Belgen
  • Wist u dat?
  • Evenementen
  • Foto's
  • Video's
  • Pers
  • Contacteer ons
  • Over deze site
  • Disclaimer
  • Bescherming persoonsgegevens
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheids- verklaring