Overslaan en naar de inhoud gaan
  • NL
  • EN
  • FR
Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.beLogo van de Belgische federale overheid
Back to the homepage
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  1. Home
  2. Internationaal
  3. Current Page:Grote modeprijs voor Marie Adam-Leenaerdt

Grote modeprijs voor Marie Adam-Leenaerdt

06/07/2026
Marie Adam-Leenaerdt wordt de tweede Belg op rij die een van de meest prestigieuze onderscheidingen in de modewereld ontvangt.

© Pexels

De Grand Prix de l’ANDAM 2026 werd toegekend aan een Belgische afgestudeerde van de modeafdeling van La Cambre. De kandidaten werden beoordeeld op hun creatieve visie en ontwikkelingspotentieel, en de jonge Belgische ontwerpster krijgt nu een belangrijke duw in de rug. Ze ontvangt 300.000 euro en neemt bovendien deel aan een mentorprogramma van een jaar onder begeleiding van Alexandre Mattiussi, de Franse ontwerper die werkte voor Dior Homme, Givenchy en Marc Jacobs en vandaag zijn eigen modemerk leidt. [wbdm.be], [fr.style.yahoo.com]

De Belgische lanceerde haar eigen label in 2023 en nam kort daarna al deel aan ANDAM. Nu keert ze terug met meer zelfvertrouwen en ervaring en neemt ze met succes de fakkel over van landgenote Meryll Rogge, die afstudeerde aan de Antwerpse modeopleiding.

Zo zijn beide grote Belgische modeacademies vertegenwoordigd binnen een van de belangrijkste erkenningen van de internationale mode-industrie. Het bewijst opnieuw de internationale uitstraling van beide scholen. Belgische mode omvat immers veel meer dan alleen de Antwerp Six, en de toekomst oogt bijzonder veelbelovend voor de jonge creatieve talenten die in hun voetsporen treden.

Facebook Share Button X Share Button Linkedin Share Button Share by Email Button

RSS

Mode

Linked Articles

Aerospacelab en het Europese satellietavontuur

Gent als uitstekend alternatief voor enkele vermaarde steden aangestipt

Een grote stap vooruit voor de behandeling van leveruitzaaiingen

EK Atletiek: mooie bronzen medaille op de 100 m voor Delphine Nkansa

29 Belgische ruiters naar de Wereldkampioenschappen Paardensport

Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

www.diplomatie.belgium.be

FacebookXVimeoFlickr

  • Belgen
  • Wist u dat?
  • Evenementen
  • Foto's
  • Video's
  • Pers
  • Contacteer ons
  • Over deze site
  • Disclaimer
  • Bescherming persoonsgegevens
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheids- verklaring