Overslaan en naar de inhoud gaan
  • NL
  • EN
  • FR
Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.beLogo van de Belgische federale overheid
Back to the homepage
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  1. Home
  2. Internationaal
  3. Current Page:Belgische VR-productie wint prijs op Internationaal Filmfestival van Venetië

Belgische VR-productie wint prijs op Internationaal Filmfestival van Venetië

11/09/2025
A long goodbye, een virtualrealityfilm van de Belgische cineasten Kate Voet en Victor Maes, won een prijs op het Internationaal Filmfestival van Venetië.
© Pexels

De film schetst een dag uit het leven van Ida, een 72-jarige pianiste met dementie. Voorwerpen in huis en bandopnamen van haar man Daniël roepen herinneringen op. Langzaam maar zeker wordt duidelijk dat niet alleen Ida worstelt met verlies, geheugenverlies, maar ook dat Daniël het lastig heeft om verbonden met haar te blijven.

Allemaal heel vertrouwde dingen voor Voet, want haar projecten gaan dikwijls over verlies, de grens tussen geheugen en verbeelding, en identiteit. Het thema heeft echter ook voor Maes een sterk persoonlijk kantje. De cineasten zeiden dat ‘we op dit thema kwamen door Victors grootvader, die alzheimer had en wiens gezondheid snel achteruitging na de dood van zijn vrouw. Doordat we deze emotionele transformatie van zo dichtbij hebben beleefd, zijn we ons in dementie gaan verdiepen en nagaan hoe ze je relatie met het verleden, met jezelf en met je geliefden beïnvloedt.’ Een diep persoonlijke productie, anders gezegd.

Het is een VR-film, dus dong hij mee voor de Venice Immersive-competitie, de, welja, immersieve producties van het Internationaal Filmfestival van Venetië. A long goodbye is ook voor verscheidene andere internationale formats geselecteerd, zoals het IDFA Doclab Forum en de VR Days.

Belgische cineasten, proficiat!

Facebook Share Button X Share Button Linkedin Share Button Share by Email Button

RSS

CinemaVirtuele werkelijkheid

Linked Articles

Leuven hoort bij de populairste Europese citytripbestemmingen van 2027

Belgisch bedrijf Sparkx baat grootste sportainmentpark van Europa uit

Belgisch videospel Cat Mail Co. is een overweldigend succes

Belgische dj’s Charlotte de Witte en Dimitri Vegas & Like Mike behoren tot de wereldtop

Het gedenkteken voor WOI in Ploegsteert krijgt een Unescoplaat

Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

www.diplomatie.belgium.be

FacebookXVimeo

  • Belgen
  • Wist u dat?
  • Evenementen
  • Foto's
  • Video's
  • Pers
  • Contacteer ons
  • Over deze site
  • Disclaimer
  • Bescherming persoonsgegevens
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheids- verklaring