Overslaan en naar de inhoud gaan
  • NL
  • EN
  • FR
Andere informatie en diensten van de overheid: www.belgium.beLogo van de Belgische federale overheid
Back to the homepage
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  • Lifestyle
  • Wetenschap
  • Cultuur
  • Internationaal
  • Business
  • Sport
  1. Home
  2. Cultuur
  3. Current Page:M Leuven pakt uit met Kato Six

M Leuven pakt uit met Kato Six

22/12/2022
In museum M Leuven kunt u zich laten verrassen door de creaties van de Vlaamse artieste Kato Six. Ze presenteert er verschillende technieken: tekeningen, sculpturen, textiel- en muurwerken in situ. Bestaand en nieuw werk dooreen, op het grensvlak van abstracte en figuratieve kunst.

© Dirk Pauwels

Kato Six werd in 1986 geboren in Brugge en woont en werkt in Brussel. Aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten (KASK) van Gent behaalde ze een masterdiploma 3D-multimedia en een in grafisch ontwerp. In 2010 studeerde ze af.

Architectuur, design en huiselijkheid zijn haar belangrijkste referentiekader. Haar werk is gemaakt van herkenbare en alledaagse materialen en doet vaag denken aan bekende gebruiksvoorwerpen. Het is abstract ontwikkeld tot een soort driedimensionale stillevens. Kato werkt met mallen en recenter ook met laserprint. Materialen zoals Formica, fineer, beton, linoleum, touw, wol, kunststof en namaakmarmer verwijzen naar de massa-industrie en onze wegwerpcultuur, waar voorwerpen steeds minder lang meegaan. Ze wil de toeschouwer aan de hand van haar ambachtelijk-artistieke creaties, geplaatst rechtstreeks op de grond of geleund tegen een muur, venster of verwarmingselement, anders leren kijken naar kunst en nieuwe patronen leren ontdekken.

Welke patronen meent ú te zien in de kunst van Kato Six? U kan er nog achter komen tot 26 februari 2023.

 

Facebook Share Button X Share Button Linkedin Share Button Share by Email Button

RSS

KunstGent

Linked Articles

Belgisch videospel Cat Mail Co. is een overweldigend succes

Belgische dj’s Charlotte de Witte en Dimitri Vegas & Like Mike behoren tot de wereldtop

Het gedenkteken voor WOI in Ploegsteert krijgt een Unescoplaat

België wint de Motorcross der Naties

België op het wereldpodium van het gemengd dubbelhandig oceaanzeilen

Federale Overheidsdienst Buitenlandse Zaken, Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking

www.diplomatie.belgium.be

FacebookXVimeo

  • Belgen
  • Wist u dat?
  • Evenementen
  • Foto's
  • Video's
  • Pers
  • Contacteer ons
  • Over deze site
  • Disclaimer
  • Bescherming persoonsgegevens
  • Cookiebeleid
  • Toegankelijkheids- verklaring